Page 1 of 1

AvistaX -kirjanpito-ohjelma

Posted: 01 Feb 2012, 20:44
by kirjanpitäjä
Hei,
olisiko käyttökokemuksia AvistaX- ohjelmasta? Olisiko hyvä yhden tai useammankin yrityksen kirjanpitoon? Latasin demon ja äkkisestään vaikutti ihan käyttökelpoiselta, eikä hintakaan hirvitä, mutta ei silti uskalla ostaa sikaa säkissä. Joten hyviä ja huonoja puolia? Luotettava?

Re: AvistaX -kirjanpito-ohjelma

Posted: 27 Mar 2012, 06:15
by Tiitsu
Hei, mulla on yhden naisen yritys ja olen muutaman vuoden ohjelmaa käyttänyt ja ihan hyvältä se minusta tuntuu.
Raportit ovat selkeät ja voi käyttää useampaan yritykseen. Päivitykset ovat ilmaisia. Ja se mistä tykkäsin oli että yksi maksu eikä mitään kuukausi tai vuosimaksuja ole.

Re: AvistaX -kirjanpito-ohjelma

Posted: 11 May 2019, 23:30
by Outsider
AvistaX asuntoyhtiö-versiossa oli kirjanpidon lisäksi varsin monipuoliset toiminnot muuhunkin taloyhtiön hallintoon, mm. (käyttöohjeesta kopioituna) nämä:
  • vastikelaskutus
  • vastikkeiden seuranta
  • vuosibudjetti
  • muutostyörekisteri
  • asukasrekisteri
  • osakasrekisteri
  • isännöitsijäntodistus
Mitäs nyt tilalle, kun AvistaX lopetti? :?